Lat: Acidum citricum

INCI: Citric Acid

Зовнішній вигляд: білий дрібнокристалічний порошок.

Розчинність: гарна - у воді, спирті, гліцерині.

Опис: міститься в плодах цитрусових (лимон, лайм, грейпфрут, апельсин).

Властивості: добре відбілює шкіру й цей ефект посилюється при одночасному застосуванні винної кислоти. Має антиоксидантні та бактерицидні властивості. Має слабку антисептичну, в'яжучу, нейтралізуючу, заспокійливу, відбілюючу (депігментуючу) дію, знижує секреторні виділення шкіри.

Застосування: в яості заспокійливого засобу лимонна кислота (або натуральний лимонний сік - 1 великий лимон приблизно відповідає 4 г лимонної кислоти) використовується в 2-4% спиртовому розчині при різних дерматозах, які можуть супроводжуватися свербінням шкіри (псоріаз, червоний плоский лишай, кропив'янка, нейродерміт  тощо).

При рясному потовиділенні (гіпергідроз) лимонна кислота застосовується у вигляді водних розчинів або натурального лимонного соку.  На початкових стадіях гіпергідрозу і з метою профілактики підвищеної пітливості ніг застосовуються ножні ванни з лимонною кислотою (часто з додаванням борної кислоти).

У косметиці лимонна кислота застосовується як засіб, стягуючий пори шкіри обличчя.

Оскільки вона має депігментуючу (відбілюючу) дію, її 2-3% розчини (або лимонний сік) застосовуються проти веснянок. Водночас, слабші розчини (0,25-0,50%) лимонної кислоти позитивно впливають на шкіру при щоденному догляді: звужують пори, відбілюють шкіру, видаляючи пігментні плями і веснянки. Шкіра набуває чистого матового вигляду.

Використовується також для догляду за нігтями, робить їх гладкими і надає блиск, але часто застосовувати її під час манікюру не можна, оскільки може початися розм'якшення нігтів. Входить до складу засобів для видалення кутикули (разом з яблучною та молочною кислотою).

Часто використовується при виготовленні бомб для ванн.

Рекомендоване дозування: 0,2-3%.

Термін зберігання: до 08.2025 р.

Ukraine
ACID0725

Характеристики

Структура
Сухий

у цій же категорії

16 інших товарів у цій категорії:
Товар доданий для порівняння.