Зовнішній вигляд: чорна або темно-бура рідина із специфічним запахом. Це суміш смолистих речовин, фенолів і ароматичних вуглеводнів.

Спосіб отримання: суха перегонка зовнішньої частини кори берези.

Хімічний склад: бензол, толуол, феноли, крезол, гваякол, органічні кислоти, смолисті продукти.

Властивості:

  • антисептична та інсектицидна дія;
  • виявляє місцевоподразнювальну активність, що зумовлює поліпшення кровопостачання тканин, стимулювання регенерації епідермісу та посилення процесів зроговіння.

Застосування: зовнішньо для лікування шкірних захворювань (екземи, лускатого лишаю, корости, грибкових захворювань рук та ніг); наносять на уражені ділянки тонким шаром, із 2-3-денними перервами. Часте та тривале застосування дьогтю може призвести до подразнення шкіри та загострення екзематозного процесу.

Також використовується як радикальний засіб проти гнусу та кліща: невеликою кількістю дьогтю змочується головний убір, польовий одяг навколо ворота, рук, ніг. Для захисту від кліщів вовняна нитка просочується дьогтем і зав'язується на кистях рук, шиї, ногах.

Завдяки своїм цілющим властивостям дьоготь з давніх-давен використовується в лікуванні шкірних захворювань. Він має протимікробні, протизапальні, знеболювальні властивості, зменшує почервоніння, має розсмоктуючу дію. Дерматологи на початку XX ст. добре знали про корисні властивості дьогтярних засобів і вміло використовували їх для лікування, досягаючи чудових результатів.

Рекомендоване дозування: лікувальні мазі – до 10%, натуральне лікувальне мило – до 5%, креми, маски та шампуні – до 2%.

Увага! Зберігати в щільно закритій ємності, оскільки дьоготь має сильний запах.

Термін зберігання: до 08.2026 р.

Ukraine
ACTA0708

Характеристики

Структура
Рідкий

у цій же категорії

16 інших товарів у цій категорії:
Товар доданий для порівняння.