INCI: Menthol

Синоніми: 3-p-Menthanol, гексагідротімол, Menthomenthol, м'ятна камфора - рeppermint camphor, levomenthol; levomentholum; (1R,2S,5R)-(-)-5-methyl-2-(1-methylethyl) cyclohexanol.

Молекулярна вага: 156,27.

Зовнішній вигляд: безбарвні кристали із сильним запахом перцевої м'яти  та холодним смаком. Леткий при звичайній температурі.

Розчинність: дуже слабо розчинний у воді, легко - в етанолі, хлороформі, ефірі, оцтовій кислоті, а також жирних оліях, парафіні. При розтиранні ментолу з камфорою, хлоралгідратом, тимолом і деякими іншими речовинами утворюються розчиняються (евтектичні) суміші.

Температура плавлення: 41-44°C.

Опис: органічна речовина, важливий вторинний метаболіт рослин сімейства ясноткові, одержують синтетично або виділяють з ефірної олії.

Використовується в фармацевтичних препаратах безрецептурної групи, призначених для лікування застуди, ревматизму, для зняття м'язових болів від втоми тощо. У певних засобах для догляду за ротовою порожниною та в косметичних серіях застосовують натуральний або синтетичний ментол, або м'ятну ефірну олію, наприклад, у засобах від кашлю та в зубній пасті. Охолоджуюча дія ментолу на шкірні рецептори дозволяє зменшити подразнення та свербіж, наприклад, під час алергії.

Також його додають у сигарети для зниження подразнення, що викликається димом у легенях.

У харчовій промисловості ментол використовується як ароматизатор карамелі, спиртних напоїв, кондитерських виробів (пряники).

Рекомендоване дозування:

  • креми, мазі, гелі для обличчя: 0,2%;
  • креми, мазі, гелі для рук: до 3%;
  • креми для ніг: до 4%;
  • креми, мазі, бальзами для масажу: до 10%;
  • зубні пасти: до 0,4%;
  • спреї-освіжувачі ротової порожнини: до 0,3%;
  • ополіскувачі для рота: до 2,0%;
  • туалетні води: до 0,1%;
  • шампуні: до 2%.

Стабільність: креми "олія/вода" зі вмістом ментолу 1% (за вагою) стабільні не менше 18 місяців при зберіганні при кімнатній температурі.

Несумісний із камфорою, хлоралгідратом, β-нафтолом, фенолом, пирогаллолом, резорцином, тимолом та сильними окислювачами.

Безпека: малоотоксичний.

Термін зберігання: до 06.2025 р. У герметично закритій тарі в сухому, прохолодному, захищеному від світла місці.

India
ACTA0703

Характеристики

Структура
Сухий

у цій же категорії

16 інших товарів у цій категорії:
Товар доданий для порівняння.