Діє антисептично, антипаразитарно, у невеликих концентраціях (до 10%) - протизапально і кератопластично, сприяючи формуванню клітин епідермісу. У високих концентраціях розчиняє клітини епідермісу, веде до поверхневого лущення шкіри. Сірка має слабку відлущувальну дію, стримує утворення комедонів.
Камфора натуральна фарм.
Артикул: ACTA0699
- Написати відгук
Має подразнювальну і частково антисептичну дію. Застосовується у зв'язку з цим у вигляді мазей і втирань у разі запальних процесів, ревматизму тощо. Покращує мікроциркуляцію і лімфодренаж. Чинить зігрівальний вплив.
З 20.03.2023 повної післяплати, на жаль, більше немає.
Доставка по Україні: Нова Пошта, Укрпошта, MeestExpress, Делівері; міжнародна - Укрпошта.
Вказуйте своє побажання при оформленні замовлення або при підтвердженні на Вайбер.
INCI: Camphora
Зовнішній вигляд: безбарвні легколеткі кристали.
Запах: характерний пряно-ментоловий.
Смак: гіркуватий, охолоджувальний.
Розчинність: гарна - у спирті, ефірі, хлороформі, жирних та ефірних оліях; слабка - у воді (потрібне нагрівання).
Опис: терпеноїд, кетон терпенового ряду.
Камфора поширена в природі, входить до складу багатьох ефірних олій. Особливо багато її в олії камфорного лавра (Cinnamonum camphora), базиліка, полинів, розмарину. Натуральну D-камфору отримують із деревини або смоли камфорного лавра (Японія, Китай, Індонезія). Напівсинтетичну L-камфору отримують із ялицевої олії. Синтетичну рацемічну-камфору в промисловості отримують (у вигляді рацемічної суміші) переробкою скипидару або його основного компонента - α-пінену.
Камфора є одним з основних представників аналептичних засобів. При введенні під шкіру розчини камфори в олії тонізують дихальний центр, стимулюють судиноруховий центр. Також чинить безпосередню дію на серцевий м'яз, посилюючи обмінні процеси в ньому і підвищуючи його чутливість до впливу "симпатичних нервів". Під впливом камфори звужуються периферичні кровоносні судини. Виділяючись з організму через дихальні шляхи, вона сприяє відділенню мокротиння.
Є вказівки, що камфора інгібує агрегацію тромбоцитів, у зв'язку з чим вона може бути рекомендована до застосування для поліпшення мікроциркуляції.
Застосовують розчини камфори для комплексної терапії за гострої та хронічної серцевої недостатності, колапсу, пригнічення дихання під час пневмонії та інших інфекційних захворюваннях, у разі отруєнь снодійними та наркотичними засобами.
При місцевому застосуванні препарати камфори чинять подразнювальну і частково антисептичну дію. Їх застосовують у зв'язку з цим у вигляді мазей і втирань у разі запальних процесів, ревматизму тощо.
Широко застосовується в традиційній китайській медицині. Вважається, що вона активує Ян, руйнує тромби, оживляє кров і усуває геморагічні висипання, розширює судини, чинить позитивний вплив на стенокардію та ЕКГ у разі нестачі крові в серцевому м'язі.
Також вона зарекомендувала себе як високоефективний, безпечний і надійний засіб для місцевого лікування ревматичних захворювань, що швидко позбавляє болю і відновлює функцію уражених органів і тканин.
Рекомендоване дозування: зазвичай 1-7%, у лікувальному бальзамі "Зірочка" до 18%.
- емульсії для звуження розширених пор - 1-2%;
- креми, що освітлюють і відбілюють, - 2,5-4%;
- дезодоруючі креми для ніг, відлущувальні маски - 4-5%;
- класичні аптечні спиртові розчини, мазі на жирній і восковій основі - 2-7%.
Термін зберігання: до 03.2026 р.