Активні речовини, що містяться в тертому какао, допомагають шкірі підтримувати бар'єрні функції й оптимальний рівень енергії, синтезувати колаген та еластин, активувати обмінні процеси. Підтягує шкіру, сприяє усуненню розтяжок і розгладженню зморшок, захищає від передчасного старіння, допомагає зберегти здоров'я шкіри, продовжити її молодість і красу.
Пектин яблучний харч.
Артикул: KOND0168
- Написати відгук
Пектин - це натуральний очищений полісахарид, отриманий екстракцією яблучних залишків. Чудовий гелеутворювач, стабілізатор, загусник, вологоутримувач, освітлювач, речовина, яка полегшує фільтрування і є засобом для капсулювання в медицині.
З 20.03.2023 повної післяплати, на жаль, більше немає.
Доставка по Україні: Нова Пошта, Укрпошта, MeestExpress, Делівері; міжнародна - Укрпошта.
Вказуйте своє побажання при оформленні замовлення або при підтвердженні на Вайбер.
INCI: Pectin
Хімічний склад: очищений полісахарид, отриманий екстракцією яблучних залишків. Містить калій, магній, фосфор, залізо й органічні кислоти.
Є гелеутворювачем, стабілізатором, загусником, вологоутримувачем, освітлювачем, речовиною, яка полегшує фільтрування та засобом для капсулювання в медицині.
Відомий у якості харчової добавки Е440.
Зовнішній вигляд: порошок від світло-бежевого до світло-коричневого кольору.
Запах і смак: характерний для пектину, трохи солодкуватий з легкою кислинкою.
Ступінь етерифікації: високий.
Сила гелю: 150 ± 5 ° SAG.
Час желерування: 8 ÷ 15 хв.
Температура желерування: 75 ÷ 85ºС.
pH 1% розчину: 3,0 ± 0,3.
Харчова цінність (100 г):
Енергетична цінність: прибл. 53 ккал. (222 кДж).
Жири: прибл. 0,1 м
Вуглеводи: прибл. 13,0 г.
Клітковина: прибл. 76,0 г.
Білки: 0 г.
Опис: пектин, у якості гелеутворюючої речовини, відомий вже більше 200 років. Його назва походить від грецького слова pectos, що означає "згорнувся".
Пектини не розчиняються в розчинах із вмістом сухих речовин більше 30%.
На відміну від цукрового піску, який відразу після потрапляння у воду починає розчинятися, частка пектинового порошку, потрапивши у воду, всмоктує її, наче губка, збільшується в розмірах у кілька разів, і тільки після досягнення певного розміру, починає розчинятися. Якщо частинки пектинового порошку при зіткненні з водою знаходяться близько одна до одної, то, всмоктуючи воду і розбухаючи, вони злипаються, утворюючи одну велику липку грудку, що надзвичайно повільно розчиняється у воді.
Застосування: у виробництві цукерок, фруктових начинок, кондитерських желейних і пастильних виробів, джемів і варення, молочних продуктів, десертів, морозива, майонезу, кетчупу, мармеладу, зефіру, желейних начинок для цукерок, пастили, соковмісних напоїв, а також активованого вугілля.
Яблучний пектин особливо високо цінується виробниками кондитерської продукції в усьому світі. А для молочної та консервної промисловості (виробництва фруктових соків) використовують, в основному, цитрусові пектини.
У медицині пектин застосовується як в профілактичних цілях, так і в якості лікарського засобу. Пектини використовуються при лікуванні гострих кишкових інфекцій.
Він позитивно впливає на деякі показники імунітету. Сприяє прискореному виведенню з організму радіоактивних речовин. Адсорбує оцтовокислий свинець краще за активоване вугілля. Має активну комплексоутворюючу здатність по відношенню до радіоактивного кобальту, стронцію, цезію, цирконію, рутеній, іттрію та інших металів. У процесі засвоєння, пектин перетворюється на пектинову кислоту, яка з'єднується з важкими металами і радіонуклідами, утворюючи нерозчинні солі, що виділяються з організму природним шляхом. Є й інший механізм виведення з організму радіоактивних речовин - він можливий завдяки здатності низькомолекулярної фракції пектину проникати в кров і утворювати пов'язані комплекси з подальшим природним видаленням.
Пектини є допоміжним засобом при приготуванні багатьох лікарських форм, служать основою для отримання пастилок, супозиторіїв, є вихідною сировиною в приготуванні гідрогелів, таблеток, м'яких желатинових і ректальних капсул, свічок. Використовується їх пролонгована дія в таблетках, мікстурах з різними лікарськими препаратами.
Прийом пектину може посилити терапевтичний ефект або знизити побічний негативний вплив лікарських препаратів. Пектини підсилюють дію протитуберкульозних препаратів.
Використання для варення, джемів і желе:
Середня витрата пектину - від 5 до 15 г на 1 кг фруктів або ягід.
Чим більше цукру, і менше рідини, тим менше пектину потрібно додавати:
- якщо співвідношення 1 кг фруктів : 500 г цукру, то досить 4-5 г пектину;
- якщо співвідношення 1 кг фруктів : 250 г цукру, то потрібно 7-10 г пектину;
- якщо цукор не використовується зовсім, то для 1 кг фруктів потрібно 12-15 г пектину.
Пектин додається в кипляче варення (желе, джем), його обов'язково заздалегідь потрібно змішати з невеликою кількістю цукру (щоб він розподілився рівномірно у варенні й не плавав грудками).
Варення (желе, джем) з пектином вариться від 1 хвилини до 3-5 (максимум!). При тривалішому варінні, пектин руйнується, втрачаючи свої желюючі властивості.
Повне желювання відбувається, як і при використанні желатину, після повного охолодження.
Термін зберігання: до 01.2025 р. Зберігати у щільно закритій упаковці в приміщенні при температурі 0-20°С та вологості не вище 75%.