INCI: Pectin

Хімічний склад: очищений полісахарид, отриманий екстракцією яблучних залишків. Містить калій, магній, фосфор, залізо й органічні кислоти.

Є гелеутворювачем, стабілізатором, загусником, вологоутримувачем, освітлювачем, речовиною, яка полегшує фільтрування та засобом для капсулювання в медицині.

Відомий у якості харчової добавки Е440.

Зовнішній вигляд: порошок від світло-бежевого до світло-коричневого кольору.

Запах і смак: характерний для пектину, трохи солодкуватий з легкою кислинкою.

Ступінь етерифікації: високий.

Сила гелю: 150 ± 5 ° SAG.

Час желерування: 8 ÷ 15 хв.

Температура желерування: 75 ÷ 85ºС.

pH 1% розчину: 3,0 ± 0,3.

Харчова цінність (100 г):

Енергетична цінність: прибл. 53 ккал. (222 кДж).

Жири: прибл. 0,1 м

Вуглеводи: прибл. 13,0 г.

Клітковина: прибл. 76,0 г.

Білки: 0 г.

Опис: пектин, у якості гелеутворюючої речовини, відомий вже більше 200 років. Його назва походить від грецького слова pectos, що означає "згорнувся".

Пектини не розчиняються в розчинах із вмістом сухих речовин більше 30%.

На відміну від цукрового піску, який відразу після потрапляння у воду починає розчинятися, частка пектинового порошку, потрапивши у воду, всмоктує її, наче губка, збільшується в розмірах у кілька разів, і тільки після досягнення певного розміру, починає розчинятися. Якщо частинки пектинового порошку при зіткненні з водою знаходяться близько одна до одної, то, всмоктуючи воду і розбухаючи, вони злипаються, утворюючи одну велику липку грудку, що надзвичайно повільно розчиняється у воді.

Застосування: у виробництві цукерок, фруктових начинок, кондитерських желейних і пастильних виробів, джемів і варення, молочних продуктів, десертів, морозива, майонезу, кетчупу, мармеладу, зефіру, желейних начинок для цукерок, пастили, соковмісних напоїв, а також активованого вугілля.

Яблучний пектин особливо високо цінується виробниками кондитерської продукції в усьому світі. А для молочної та консервної промисловості (виробництва фруктових соків) використовують, в основному, цитрусові пектини.

У медицині пектин застосовується як в профілактичних цілях, так і в якості лікарського засобу. Пектини використовуються при лікуванні гострих кишкових інфекцій.

Він позитивно впливає на деякі показники імунітету. Сприяє прискореному виведенню з організму радіоактивних речовин. Адсорбує оцтовокислий свинець краще за активоване вугілля. Має активну комплексоутворюючу здатність по відношенню до радіоактивного кобальту, стронцію, цезію, цирконію, рутеній, іттрію та інших металів. У процесі засвоєння, пектин перетворюється на пектинову кислоту, яка з'єднується з важкими металами і радіонуклідами, утворюючи нерозчинні солі, що виділяються з організму природним шляхом. Є й інший механізм виведення з організму радіоактивних речовин - він можливий завдяки здатності низькомолекулярної фракції пектину проникати в кров і утворювати пов'язані комплекси з подальшим природним видаленням.

Пектини є допоміжним засобом при приготуванні багатьох лікарських форм, служать основою для отримання пастилок, супозиторіїв, є вихідною сировиною в приготуванні гідрогелів, таблеток, м'яких желатинових і ректальних капсул, свічок. Використовується їх пролонгована дія в таблетках, мікстурах з різними лікарськими препаратами.

Прийом пектину може посилити терапевтичний ефект або знизити побічний негативний вплив лікарських препаратів. Пектини підсилюють дію протитуберкульозних препаратів.

Використання для варення, джемів і желе:

Середня витрата пектину - від 5 до 15 г на 1 кг фруктів або ягід.

Чим більше цукру, і менше рідини, тим менше пектину потрібно додавати:

 - якщо співвідношення 1 кг фруктів : 500 г цукру, то досить 4-5 г пектину;

 - якщо співвідношення 1 кг фруктів : 250 г цукру, то потрібно 7-10 г пектину;

 - якщо цукор не використовується зовсім, то для 1 кг фруктів потрібно 12-15 г пектину.

Пектин додається в кипляче варення (желе, джем), його обов'язково заздалегідь потрібно змішати з невеликою кількістю цукру (щоб він розподілився рівномірно у варенні й не плавав грудками).

Варення (желе, джем) з пектином вариться від 1 хвилини до 3-5 (максимум!). При тривалішому варінні, пектин руйнується, втрачаючи свої желюючі властивості.

Повне желювання відбувається, як і при використанні желатину, після повного охолодження.

Термін зберігання: до 01.2025 р. Зберігати у щільно закритій упаковці в приміщенні при температурі 0-20°С та вологості не вище 75%.

Poland
KOND0168

Характеристики

Структура
Сухий

у цій же категорії

4 інших товарів у цій категорії:
Товар доданий для порівняння.