INCI: Glicerin (glycerolum)

Зовнішній вигляд: безбарвна в'язка солодкувата рідина без запаху. При нормальному тиску плавиться при 186°C і кипить при 290°C.

Розчинний: у воді та спиртах, помірно розчинний в ефірі та етилацетаті. Нерозчинний у більшості вуглеводнів.

Легко реагує з багатьма органічними та неорганічними сполуками, утворюючи складні ефіри, аліфатичні та ароматичні прості ефіри та гліцериди (гліцерати) металів.

Отримання: зазвичай отримують як побічний продукт при виробництві мила. У 1938 р. було розроблено метод синтезу гліцерину з пропілену; цим шляхом виробляють значну частину гліцерину.

Використання в косметиці:

  • пом'якшує шкіру;
  • зволожує, утримує вологу;
  • захищає та відновлює пошкоджену шкіру;
  • допомагає відновитися сухій, потрісканій шкірі.

Значна кількість сортів туалетного мила містить гліцерин, який посилює його миючі властивості, відбілює шкіру та пом'якшує її. Гліцеринове мило сприяє видаленню шкірних пігментів, утворених засмагою. Більшість прозорих видів туалетного мила мають масову частку гліцерину 8-15%.

Гліцерин використовують для приготування екстрактів з чаю, кави, імбиру та інших рослин, які подрібнюють, зволожують та обробляють гліцерином, нагрівають та екстрагують водою для отримання концентрату, який містить близько 30% гліцерину.

У медицині гліцерин застосовують такожв якості захисного середовища для заморожування еритроцитів, рогівки ока та інших живих тканин. В анестетиках, протикашльових засобах, мікстурах та настоянках гліцерин застосовують через його в'язкість, а в косметичних засобах, полосканнях, лосьйонах, супозиторіях (медичних свічках) та зубних пастах – для уповільнення висихання.

Гарний розчинник йоду, брому, фенолу, тимолу, таніну, алкалоїдів та хлориду ртуті. Використовуючи гліцерин замість води можна приготувати висококонцентровані медичні розчини.

Гліцериноборну кислоту одержують розчиненням борної кислоти в гарячому гліцерині; її використовують як антисептик.

Має антисептичні властивості, тому його застосовують для запобігання зараженню ран. Антисептичні та консервуючі властивості гліцерину пов'язані з гігроскопічністю, завдяки якій відбувається дегідратація бактерій.

З двоосновними кислотами гліцерин реагує з утворенням алкідних смол, які застосовуються у виробництві покриттів та фарб. З нітруючою сумішшю (суміш димної азотної та концентрованої сірчаної кислот) гліцерин взаємодіє, утворюючи нітрогліцерин – вибуховий компонент динаміту та кордиту.

Рекомендоване дозування: допустима концентрація гліцерину в косметичних засобах, призначених для постійного викоористання, приблизно 5-7%. Можна використовувати й у більшій концентрації при короткочасному впливі на шкіру.

Протипоказання та застереження: підвищена чутливість до препарату. Наявність глибоких пошкоджень шкіри – тріщини, відкриті рани.

Термін зберігання: до 03.2026 р.

Germany
ACTH0036

Характеристики

Структура
Рідкий

у цій же категорії

3 інших товарів у цій категорії:
Товар доданий для порівняння.