Водні розчини КОН мають сильнолужну реакцію. Застосовують при обробці бавовни, в лужних акумуляторах, як поглинач газів і осушуючий агент тощо. Також використовується для отримання метану, поглинання кислотних газів і виявлення деяких катіонів в розчинах. Викликає важкі опіки шкіри і слизових оболонок. У харчовій промисловості зареєстрований в якості харчової добавки E525. У миловарінні використовується для виготовлення рідкого та кремоподібного мила.
Натрію гідроокис (лусочки) ч
Артикул: LYE00753
- Написати відгук
Застосовують в хімічній, текстильній, миловарній та багатьох інших промислових галузях. На шкірі людини викликає сильні опіки, особливо небезпечне потрапляння в очі.
З 20.03.2023 повної післяплати, на жаль, більше немає.
Доставка по Україні: Нова Пошта, Укрпошта, MeestExpress, Делівері; міжнародна - Укрпошта.
Вказуйте своє побажання при оформленні замовлення або при підтвердженні на Вайбер.
Lat: Natrii hydroxidum
INCI: Sodium Hydroxide
Синоніми: каустична сода, каустик, їдкий натр, їдкий луг.
Хімічна формула: NaOH.
Зовнішній вигляд: білі продовгуваті пластинки (лусочки).
Особливості: гігроскопічний, легко розчиняється в воді, що супроводжується сильним нагріванням рідини.
Опис: гідроокис натрію отримують електролізом розчинів галіту (кам'яна сіль NaCl) з одночасним отриманням водню і хлору:
2NaCl + 2H2О = H2 ↑ + Cl2 ↑ + 2NaOH
Свою назву "їдкий луг" отримав через властивості роз'їдати шкіру, папір та інші органічні речовини, викликаючи сильні опіки. До XVII століття, лугом (фр. Alkali) називали також карбонати натрію і калію. У 1736 французький учений А.Л. Дюамель дю Монсо вперше розрізнив ці речовини: гідроксид натрію стали називати каустичною содою, карбонат натрію - кальцинованою содою (відповідно до назви рослини Salsola Soda, із золи якої її отримували), а карбонат калію - поташем. Зараз содою прийнято називати натрієві солі вугільної кислоти. В англійській і французькій мовах слово sodium означає натрій, potassium - калій.
Властивості: застосовують в хімічній, текстильній, миловарній та багатьох інших промислових галузях. На шкірі людини викликає сильні опіки, особливо небезпечне потрапляння в очі.
Рекомендоване дозування: в миловарінні визначається згідно миловарного калькулятора, виходячи з типу необхідного мила, властивостей і кількості омильних жирів.
Дата випуску: 02.2023 р.
Гарант. термін зберігання від виробника: 02.2028 р. При зберіганні в щільно закритій тарі в сухому прохолодному місці без доступу прямих сонячних променів і вологи термін зберігання може бути необмеженим.