Lat: Natrii hydroxidum

INCI: Sodium Hydroxide

Синоніми: каустична сода, каустик, їдкий натр, їдкий луг.

Хімічна формула: NaOH.

Зовнішній вигляд: білі продовгуваті пластинки (лусочки).

Особливості: гігроскопічний, легко розчиняється в воді, що супроводжується сильним нагріванням рідини.

Опис: гідроокис натрію отримують електролізом розчинів галіту (кам'яна сіль NaCl) з одночасним отриманням водню і хлору:

2NaCl + 2H2О = H2 ↑ + Cl2 ↑ + 2NaOH

Свою назву "їдкий луг" отримав через властивості роз'їдати шкіру, папір та інші органічні речовини, викликаючи сильні опіки. До XVII століття, лугом (фр. Alkali) називали також карбонати натрію і калію. У 1736 французький учений А.Л. Дюамель дю Монсо вперше розрізнив ці речовини: гідроксид натрію стали називати каустичною содою, карбонат натрію - кальцинованою содою (відповідно до назви рослини Salsola Soda, із золи якої її отримували), а карбонат калію - поташем. Зараз содою прийнято називати натрієві солі вугільної кислоти. В англійській і французькій мовах слово sodium означає натрій, potassium - калій.

Властивості: застосовують в хімічній, текстильній, миловарній та багатьох інших промислових галузях. На шкірі людини викликає сильні опіки, особливо небезпечне потрапляння в очі.

Рекомендоване дозування: в миловарінні визначається згідно миловарного калькулятора, виходячи з типу необхідного мила, властивостей і кількості омильних жирів.

Дата випуску: 02.2023 р.

Гарант.  термін зберігання від виробника: 02.2028 р. При зберіганні в щільно закритій тарі в сухому прохолодному місці без доступу прямих сонячних променів і вологи термін зберігання може бути необмеженим.

Czech Republic
LYE00753

Характеристики

Структура
Сухий

у цій же категорії

1 інших товарів у цій категорії:
Товар доданий для порівняння.